Засоби для збудування надії для сімей та дітей,
які опинилися в кризовій ситуації чи стикнулися зі змінами в житті

Батьки та опікуни відіграють надзвичайно важливу роль у підтримці дітей під час кризи. Коли опікуни вміють правильно дбати про себе та контролювати власні емоції, вони спроможні швидше віднайти надію для свого власного благополуччя, що дозволяє їм краще підтримувати дітей. Дослідження Груп Надії, які підтримують українців, що постраждали від війни, показує, що учасники демонструють значне покращення в таких сферах як: позитивне батьківство, ігрове виховання, вміння долати стрес; також було виявлено зниження рівня фізичного та емоційного насилля. Дане дослідження було проведене Оксфордським Університетом у співпраці з організаціями «Світ без сиріт», «Україна без сиріт» та «Дитяча місія».

Завантаження

Що кажуть учасники Груп Надії?

«Для мене все, що відбувалося в групах, в спілкуванні вечорами за чашкою чаю, в особистих бесідах - це те, що дало мені сили згадати все хороше, що було, і знайти в собі сили рухатися далі».
- українська біженка в Польщі

«Пicля вiдвiдування Групи Надiї життя подiлилось на «до» та «пiсля». Я все життя почувала себе жертвою... Я дуже вдячна Групi Надiї [та моєму куратору] за наданi знання та пiдтримку. Я навчилася правильно висловлювати почуття, я бiльше не вiдчуваю себе жертвою, у мене налагодились стосунки з людьми та зникли тривожнi стани…тепер я вiдчуваю велику надiю щодо свого майбутнього та ставлю цiлi замiсть страху, пригнiченостi та тривоги!»
- українка, яка була внутрішньо переміщена в Україні

Що спонукає Групи Надії до роботи?

  • Створені та проведені спільно із постраждалим населенням
  • Базуються на доказовій інформації
  • Містять інформацію про травму
  • Гнучкий формат проведення (особисто, онлайн, змішано)
  • Можливість адаптації до культурного контексту, зберігаючи доказову базу
  • Професійне навчання та підтримка під час впровадження
  • Засоби підтримки кураторів для запобігання вигоранню
     

Ознайомлення з програмою

Програма, що складається з 12 уроків Груп Надії, є надзвичайно ефективною для людей, які перебувають в тривалій кризі, якщо вона викладена повним курсом. Ви можете дізнатися про безпрецедентні попередні докази, які описані в дослідженні, що проводилося за підтримки Оксфордського Університету: Ефективність Груп Надії, програма ментального здоров’я, підтримки батьківства та запобігання насилля для родин, які постраждали від війни в Україні: результати попереднього дослідження (англійською).

Групи Надії є частиною трифазної моделі організації «Світ без сиріт», розробленої для «готовності до криз» для надання психосоціальної та батьківської підтримки сім’ям, які опинилися в кризовій ситуації, зіштовхнулися з різкими змінами у житті, такими як конфлікт, війна, переміщення, міграція, стихійні лиха, кліматичні катастрофи, епідемії тощо. Ці групи підтримують сім’ї та опікунів у всьому світі, щоб вони могли рухатися від кризи до надії.

Нижченаведені фази містять доказові ресурси для батьків, адаптовані з «Батьківства для здорового життя» та досліджень і програм по вихованню дітей у військовий час.

Фаза І – Гостра криза, Листки з порадами для батьків або зображення в соціальних мережах, які є короткими та легкими для сприйняття і підходять для застосування в перші 4 тижні від початку кризи. Під час цієї фази, люди здебільшого зосереджені на безпеці та виживанні, тож короткі, базові підказки для батьків – це реально та корисно. Ці підказки можна знайти на сайті «Світ без сиріт».
 
Фаза ІІ – Перехідна криза, 1- 4 зустрічі Груп Надії підходять для проведення в період 1-6 місяців від початку кризи, коли люди вже знайшли певну безпеку та стабільність і вже можуть зважати на потреби, які включають в себе не лише виживання. Викладаються навченими кураторами (як психологи, та не психологи). Групи Надії приносять найбільшу користь, коли відразу після ІІ фази проводиться і ІІІ фаза (5-12 зустрічі Груп Надії).
 
Фаза ІІІ – Тривала криза та/або переміщення. 5-12 зустрічі Груп Надії, як продовження ІІ фази, спрямовані на людей, які вже довгий час є переміщеними особами, живуть в зоні воєнних дій чи інших масових криз, а також для тих, хто живе в новій реальності після закінчення кризи. Викладаються навченими кураторами (як психологи, та не психологи).

Кожна наступна фаза сприяє вдосконаленню навичок, забезпеченню психосоціальної та наставницької підтримки, яка призводить до позитивних змін у вихованні дітей в сім’ях, які опинилися в кризовій ситуації. Кожна фаза разом із наданими матеріалами була розроблена та адаптована спільно з людьми, які постраждали від війни. Таким чином, кожна фаза відповідає потребам та запитам постраждалого населення.

Матеріали, навчання та підтримка під час впровадження

Професійна підготовка, яку забезпечує «Світ без сиріт» містить:

  • Гнучкий тренінг по змісту кожної зустрічі (віртуальний, особистий, змішаний)
  • Ознайомлення з базовими знаннями про психологічну травму
  • Гендерне насильство і захист дітей

Наша підтримка впровадження основана на досвіді організації «Світ без сиріт» по підтримці 2000 українських учасників та їхніх сімей впродовж перших 18 місяців програми. Підтримка містить:

  • Посібник із впровадження
  • Зразок проведення Груп Надії
  • Зразок організаційної структури для підтримки персоналу і запобігання виснаженню
  • Технічна підтримка від наших експертів Груп Надії
  • Співпраця для адаптації матеріалів до вашої культури чи контексту, зберігаючи доказову базу
  • Шаблони звітів про випадки жорстокого поводження з дітьми відповідно до обов’язкового звітування
  • Групи Надії - Політика захисту дітей
Hope Groups biographies - Ukrainian

Ніколь Балдонадо
Програмний координатор та старший тренер Груп Надії

Пані Ніколь є сертифікованим соціальним працівником з питань травми та має досвід міжгалузевої співпраці між державними, некомерційними та помісними громадськими організаціями. Вона працювала у сфері гуманітарної діяльності, запобігання торгівлі людьми та охорони здоров’я. Виконуючи роль програмного координатора Груп Надії через “Світ без сиріт”, пані Ніколь працювала з іншими експертами з питань травми, а також з громадянами України, щоб розробити та запустити програму Груп Надії та навчити українських кураторів. За перші 18 місяців проєкту, кількість учасників сягнула 2000 і охопила 10 країн світу. Пані Ніколь прожила у східній Європі понад 25 років. Вона проживала в Україні, Угорщині та Польщі. Вона, її чоловік та троє їхніх прекрасних дітей були переміщені з України в 2022 році, як і мільйони інших людей, у зв’язку із російською війною. Завдяки особистому досвіду пані Балдонадо завзято підтримує інших батьків та сім’ї, які постраждали від кризи.

Hope Groups biographies - Ukrainian


Ольга Руіна
Програмний асистент та старший тренер Груп Надії

Починаючи з 2022 року, пані Ольга проводила зустрічі Груп Надії для українців. Зараз вона є програмним асистентом, продовжуючи своє служіння в Закарпатській області в Україні. Пані Ольга тренує та координує роботу кураторів Груп Надії, а також вона є експертним консультантом щодо змісту та реалізації програми. Будучи психологом, вона впродовж 15 років працювала з дітьми, підлітками, молоддю та жінками з вразливих верств населення. Через свою роботу, вона змогла підтримувати клієнтів з обмеженими можливостями, залежностями, ВІЛ-інфікованих, а також тих, хто зазнав насильства у зв’язку із війною та вимушеним переміщенням.

 

Hope Groups biographies - Ukrainian

Євгенія Тарадайка
Старший тренер Груп Надії

З початку 2022 року, коли пані Євгенія та її сім’я були переміщені до Польщі, у зв’язку з російською війною в Україні, вона працювала куратором Груп Надії та координатором програми. Ці маленькі групи в Кракові переросли в спільноту, яка налічує понад 1000 українських біженців. У зв’язку із таким зростанням, пані Євгенія заснувала некомерційну організацію “Надія є”. Організація на постійній основі проводить зустрічі підтримки, різноманітні майстер-класи та інші заходи, спрямовані на підтримку та єднання українців в Кракові. Спільно з організацією “Світ без сиріт”, пані Євгенія продовжує служити старшим тренером програми Груп Надії, забезпечуючи організації та церкви вмінням самостійно проводити Групи Надії.

 

Hope Groups biographies - Ukrainian


Сьюзан Хілліс
Старший технічний консультант

Пані Сьюзан Хілліс має докторський ступінь і є співголовою Глобальної референс-групи з питань дітей, які постраждали від кризи: “Спільні оцінки та дії”, за підтримки Оксфордського Університету, у співпраці із Всесвітньою огранізацією охорони здоров’я, Світовим банком, Агентством США з міжнародного розвитку, Ценром контролю та профілактики захворювань у США, організацією “Світ без сиріт”, Гарвардом, Лондонським університетським коледжем, Імперським коледжем Лондона та Maestral International. Доктор Хілліс опублікувала понад 150 рецензованих робіт, у тому числі пакет WHO INSPIRE для припинення насильства по відношенню до дітей. Вона також несе волонтерське служіння як старший технічний радник в організації “Світ без сиріт”. Вона вдячна за можливість служити пліч-о-пліч з багатьма відважними жінками і чоловіками, які постраждали від війни в Україні, щоб разом побачити, як їхня мрія про Групи Надії перетворюється на реальність.

j